***MEGA slevy pokračují, doprava ZDARMA od 2500 Kč***

Canna CalMag Agent 1L

Značka: Canna

CANNA CALMAG AGENT Vám pomůžu s nedostatkem dvou nezbytných minerálů, a to vápníku a hořčíku. Používejte zejména tam, kde vstupní voda je příliš měkká, nebo když používáte vodu z reverzní osmózy.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kód: 210900179
279 Kč 230,58 Kč bez DPH 279 Kč / 1 ks
Canna CalMag Agent 1L
Značka: Canna

CANNA CALMAG AGENT vyřeší deficity dvou velmi důležitých minerálů – vápníku a hořčíku. Využijete jej i tam, kde vstupní voda je příliš měkká, nebo když používáte vodu z reverzní osmózy.

Hlavní výhody CALMAG AGENT: řeší deficity vápníku a hořčíku (Ca, Mg), zvyšuje vstřebávání živin, podporuje silnější a zdravější rostliny, přispívá k vyšší kvalitě květů a plodů, jde o produkt s vysokou koncentrací, zvyšuje EC příliš měkké vody, je nezbytný pro vodu z reverzní osmózy. Co je dobrá kvalita vody? Voda, která teče z kohoutku v domácnostech se liší podle regionu. Bavíme se přitom o vodě z veřejného vodovodu. Pokud máte vlastní studnu, nebo jiný lokální zdroj vody, její kvalita může být jakákoliv a je potřeba udělat rozbor.

Existuje základní dělení vody podle obsahu rozpuštěných minerálů:

Měkká voda: EC je nižší než 0,4 – je potřeba zvýšit EC na 0,4 pomocí CANNA CALMAG AGENT.

Normální voda: EC je mezi 0,4 – 0,5. Obsahuje rozpuštěný vápník, hořčík a bikarbonát sodný, což stabilizuje pH vody. Všechny produkty CANNA jsou vyvinuté tak, aby dokonale fungovaly právě s normální vodou.

Tvrdá voda: Má EC nad 0,5 a obsahuje více vápníku a hořčíku, než rostlina umí využít. Pokud máte tvrdou vodu, nejlepší způsob jak ji upravit je pořídit si filtr s reverzní osmózou. Ten produkuje zcela demineralizovanou vodu s téměř nulovým EC. Filtrovanou vodu pak smícháte s tvrdou vodou tak, abyste dosáhli EC 0,4. Můžete také použít jen filtrovanou vodu z reverzní osmózy, jejíž EC upravíte pomocí CANNA CALMAG AGENT na EC 0,4. Tak máte jistotu, že výsledná voda obsahuje dokonalý poměr minerálů pro vaše rostliny.

Nevhodná voda: Voda s EC nad 0,5 díky obsahu sodíku a chloridů je nevhodná pro pěstování. Tyto složky blokují příjem dalších živin a mohou být pro rostlinu toxické. Opět lze situaci vyřešit díky reverzní osmóze, ale v tomto případě lze řešit hodnotu EC smícháním filtrované a běžné vody jen částečně. Přimíchejte do filtrované vody část nevhodné vody pro dosažení EC 0,2. Tím přidáte dostatek bikarbonátu pro stabilizaci pH. Pro dorovnání EC na pak 0,4 použijte CANNA CALMAG AGENT.

Použití pro úpravu tvrdosti měkké vody: Láhev dobře protřepejte, nachystejte si potřebné množství vody (20 - 22 °C), přidejte 0.1-0.5 ml CANNA CALMAG AGENT na litr vody, až dosáhnete ideálního EC 0.4mS/cm, poté přidejte hnojiva a další přípravky podle potřeby.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hnojiva
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: